Czy stosujesz serum do twarzy?  Wiele osób omija serum w swojej pielęgnacji. Wybierają krem… i nie wiedzą jak wiele tracą. 

 

Co serum daje naszej skórze i jak go stosować?

 

Serum to kosmetyk, który ma za zadanie dać skórze składniki aktywne wysokich stężeniach. Mając najczęściej lekką formułę dużo łatwiej dostaje się w głębsze partie skóry niż krem, który jest emulsją. 

W kremie jest wiele różnych składników potrzebnych właśnie, aby stworzyć emulsję. Są one w mniejszych stężeniach. 

W seum może być jeden składnik dominujący lub dwa w bardzo wysokich stężeniach. 

 

Serum nakładasz po oczyszczeniu cery przed nałożeniem kremu. Nie obawiaj sie nie będzie to dla skóry za dużo. Wystarczy, że chwile odczekasz, aby się wchlonęło i dopiero wtedy nałożysz krem. 

 

Serum może mieć formę olejku, lekkiej emulsji, żelu lub wodną. Ja kocham lekkie serum i ekstrakty wodne. 

Po pierwsze niczym oprócz składnika aktywnego nie są “podrasowane” (do stworzenia emulsji trzeba wielu emulgatorów, co zmniejsza stężenie głównych składników aktywnych i w efekcie działanie)

Po drugie skóra  łatwo “pije”, wchłania i mogą działać na głębsze partie skóry.  

 

Serum działanie. Jakie wybrać? 

 

  • nawilżające i chroniące skórę przed przesuszeniem 

 

Najlepszym, naturalnym serum nawilżającym będzie to z wysokim stężeniem kwasu hialuronowego. Polecam ci serum żel hialuronowy od Natural Way. Zawiera zarówno bardzo niską cząsteczkę, która wchłonie się w głębokie partie skóry, jak i wyższą, która zabezpieczy skórę przed uciekaniem z niej wody. 

 

Jest tutaj: 

 

 

Żel hialuronowy ma działanie głównie nawilżające może go stosować osoba nawet bardzo młoda. Polecam ci go jako serum na dzień.

 

  • odmładzające i ujędrniające 

 

Warto go zacząć stosować blisko 30 roku życia i od tej pory już się z nim nie rozstawać. 

Młodość i jędrność naszej skóry ucieka wraz uciekaniem z kolagenu i elastyny, który w starszym wieku nie odnawia się już tak szybko w naszych komórkach. Dlatego wysoko stężony kolagen i elastyna w lekkiej formule,  łatwo wchłaniający się w naszą skórę to prawdziwy skarb. Taki skarb stworzyłam w Natural Way, głównie dla siebie i  wielu z was z niego korzysta:)

 

Jest tutaj:

 

 

Polecam ci go jako serum na noc.

 

  • serum wygładzające zmarszczki i odbudowujące skórę 

 

Pożądane przez wielu, trudne do znalezienia, bo w większości drogich serum na półkach w sklepach jest głównie marketing zamiast wysokich stężeń składników aktywnych. 

Polecam ci serum proteiny jedwabiu, w stężeniu 50%. Jedwab nie tylko regeneruje skórę, odbudowuje warstwę lipidową, dzięki czemu nie masz przesuszeń na skórze, ale przede wszystkim wygładza skórę i wypłyca zmarszczki. Zapach ma specyficzny, ale działa i to się liczy. 

Jest tutaj:

 

 

Polecam ci go razem z serum kolagen i elastyna używane razem na zaczarowane maseczki jako zabieg domowy,  który nazwałam Nowa Twarz:)

 

 Znajdziesz go tutaj:

 

 

  • serum lecznicze

 

Odpowiednio dobrane do problemu cery leczą, likwidują stany zapalne, wzmacniają naczynka lub rozjaśniają przebarwienia cery. 

W Natural Way stworzyłam serum na bazie ekstraktów z roślin i ziół leczniczych. 

 

Dla cer problemowych, tłustych i mieszanych,  z trądzikiem wieku młodzieńczego polecam ci serum – ekstrakt z bukwicy lekarskiej: 

 

 

Do cery naczyniowej, skłonnej do zaczerwienień i podrażnień polecam ci 

serum – ekstrakt z oczaru wirginijskiego:

 

Do cery z przebarwieniami, szarej, zmęczonej polecam ci

serum – ekstrakt z hibiskusa:

 

 

Stosuj je jako serum na noc. A na dzień wybierz jedno z serum o działaniu nawilżającym lub odmładzającym.