Uwrażliwienie cery to cechy zarówno typu jak i aktualnej kondycji cery. Wrażliwość cery może być uwarunkowana genetycznie, ale może stać się nadwrażliwa w wyniku Twojego stylu życia.  Jeśli masz cerę wrażliwa lub nadwrażliwą bardzo ważny dla ciebie jest wybór odpowiednich kosmetyków.

Skóra Wrażliwa i Nadwrażliwa ma podobne objawy: 

  • reaguje pieczeniem, zaczerwienieniem, szybko reaguje zarówno na zmiany temperatur, jak i na kosmetyki oczyszczające i do pielęgnacji 

Główna RÓŻNICA MIĘDZY CERĄ WRAŻLIWĄ A NADWRAŻLIWĄ  polega na tym, że:

  • skóra wrażliwa najczęściej jest typem skóry naczyniowej, delikatnej, jest często “przezroczysta”
  • cera uwrażliwiona to najcześciej cera z naruszoną barierą hydrolipidową (ochronną warstwą skóry), jest przesuszona i wyjątkowo ( nie zawsze jak cera wrażliwa) reaguje podrażnieniem 

 

Z cerą wrażliwą po prostu się rodzimy. Ale wiele możemy z nią osiągnąć odpowiednią pielęgnacją.Cera nadwrażliwa taka wcale być nie musi jeśli zregenerujemy warstwę lipidową, naskórek i zadbamy o siebie. 

Cerę wrażliwą możemy wzmacniać i zmniejszać jej wrażliwość odpowiednio dobranymi kosmetykami. 

 

DO PIELĘGNACJI CERY WRAŻLIWEJ POLECAM CI: 

 

  • Zamiennie za tonik aby uzyskać efekt wzmacniający naczynka i uspokajający na cerę wrażliwą  Ekstrakt z kasztanowca białego: https://naturalway.pl/zamow/kasztanowiec-do-naczynek/

 

  • Po oczyszczeniu twarzy rano i wieczorem i przed nałożeniem kremu Serum Proteiny Jedwabiu. Jest to bogate odżywcze serum o lekkiej wodnej konsystencji, które ma zdolność regenerowania warstwy lipidowej  (przyczyny suchości cery) 

Jest tutaj: 

https://naturalway.pl/zamow/serum-proteiny-jedwabiu/

 

  • Jako krem polecam ci najbardziej krem odżywczy kojąco-wzmacniający, działa na naczynka, ale także wzmacnia naskórek i odmładza  cerę  Jest tutaj:

https://naturalway.pl/zamow/krem-wzmacniajaco-kojacy-dla-cery-naczyniowej-o-zapachu-gardenii/

 

 DLA CERY NADWRAŻLIWEJ POLECAM CI:

  • Jako tonik nawilżający Ekstrakt z Aloesu:

https://naturalway.pl/zamow/aloes-nawilzenie/

 

  • W celu regeneracji warstwy lipidowej cery i pożegnania przesuszeń polecam ci Serum Proteiny Jedwabiu:

https://naturalway.pl/zamow/serum-proteiny-jedwabiu/

 

  • Pełny Krem Nawilżająco-Odmładzający z Natural Way, który jest wspaniały dla cer reagujących mocno na kosmetyki, jest delikatny i bezpieczny i mocno nawilża cerę. Jest tutaj: 

https://naturalway.pl/zamow/krem-gleboko-nawilzajacy-dla-cery-normalnej-suchej-z-widocznymi-oznakami-starzenia-o-zapachu-drzewka-rozanego/

 

Warto także przynajmniej raz lub dwa razy w miesiącu zrobić sobie domową regenerującą maseczkę. Cały zestaw do terapii domowych, w którym oprócz kosmetyków, które polecam ci wyżej są też dodatkowo maseczki masz tutaj.

Dla cery wrażliwej najlepszy będzie zestaw dedykowany cerze naczynkowej:

Dla cery nadwrażliwej najlepszy będzie zestaw na nawilżenie: