Dlaczego warto zmienić swoje kosmetyki na naturalne? I ratować naszą planetę💚

Dziś jest Dzień Ziemi. A oprócz tego od kilku tygodni cały świat siedzi zamknięty w domu i zastanawia się nad tym jak nasze przeszłe działania spowodowały naszą smutną teraźniejszość. W Polsce tej wiosny borykamy się teraz z ogromną suszą, niespotykaną dotąd wiosną na taką skalę.

Czytając ten artykuł dowiesz się jak naturalna kosmetyka może wpłynąć na kondycję Twojej skóry?  Co zyskujesz stosując naturalne kosmetyki? I  dlaczego zmieniając swoje kosmetyki na naturalne pomagasz w ratowaniu środowiska:)

To co najważniejszego udało się osiągnąć dzięki technologii w naturalnej pielęgnacji, to możliwości.

Jeszcze niedawno możliwości technologiczne człowiek wykorzystywał głównie na zgubę swojej cery… i swojej planety. Kiedy wymyślano ropopochodne konserwanty, nie myślano o twoim i moim zdrowiu, ani tym bardziej o środowisku, ale cenie i ilości, czyli jak najtaniej i najprościej zakonserwować krem i zrobić jego delikatną konsystencję aby była przyjemna w stosowaniu. Nie było pleśni w kremie, to fakt, ale to, że dla cery i środowiska było wiele skutków ubocznych mało kogo jeszcze niedawno interesowało. Nawet samych konsumentów nie bardzo.

Czasy na szczęście się zmieniły:) Dziś mamy takie same możliwości tworzenia naturalnych kosmetyków z tego co jest zdrowe: naturalnych olejków eterycznych, roślinnych substancji, olejów roślinnych, naturalnych konserwantów pochodzących z roślin, zdrowych i bezpiecznych, biodegradowalnych zagęstników. Możemy używać wręcz nieograniczoną liczbę bogatych naturalnych, roślinnych, zdrowych  substancji aktywnych, o bardzo intensywnym działaniu odmładzającym, przeciwzapalnym i obkurczającym naczynia. Możemy w słoiczkach z naturalnymi kremami znaleźć roślinne składniki aktywne, które działają skutecznie na Twoją skórę!

Możliwości naturalnej kosmetologii od kilku lat są już praktycznie nieograniczone, i niczym w swej skuteczności, nie ustępują standardowym, „chemizowanym” preparatom.❗️Stąd jeden wniosek, mając wybór wśród tak skutecznych, bogatych naturalnych preparatów pielęgnacyjnych, odmładzających i leczniczych, nie opłaca się, z punktu widzenia własnego zdrowia, stosować preparatów nienaturalnych. Po co, skoro to samo mamy już w 100% naturalne?❗️

Jakie są korzyści ze stosowania naturalnych kosmetyków i wyłącznie naturalnej terapii swojej skóry? 

  • Bezpieczne i zdrowe składniki

Naturalne kosmetyki nie zawierają substancji, które mogą być szkodliwe nie tylko dla twojej cery, ale także dla zdrowia. Nie zawierają chemicznych ani ropopochodnych składników, które zgodnie z najnowszymi badaniami w dłuższym terminie mogą mieć działanie rakotwórcze, drażniące układ oddechowy, zaburzający pracę układu hormonalnego, a także osłabiające nasz układ odpornościowy. Ważne jest nie tylko stosowanie naturalnego kremu, ale także szamponu, mydła i balsamu, bo kiedy się kąpiemy pory naszej skóry pod wpływem ciepłej wody otwierają się i wtedy wchłaniają najwięcej substancji. Jeszcze niedawno przeciętna kobieta wsmarowywała swoje ciało rocznie ponad kg toksyn. Łatwo się domyślić jakie skutki może to nieść w przyszłości. Prawda jest taka, że teraz inwestując w naturale kosmetyki oszczędzasz na lekarstwach na starość i cieszysz się siłą i energią.

  • Mniejsze ryzyko podrażnień i alergii

Czy sądzisz, że 50 lub 100 lat temu było tyle alergii i uczuleń skórnych? Odpowiem ci: nie, alergie w takim natężeniu pojawiły się w ostatnim stuleciu, kiedy nasze organizmy zaczęły być przeciążone taką ilością obcych naszej skórze, drażniących substancji. Ostatnio słyszę od wielu osób, że naturalne składniki je podrażniają, rozumiem, że możemy być po prostu czuleni na naturalny surowiec np.  na jakieś zioło, ale to się naprawdę rzadko zdarza. Częściej dzieje się tak, że nasza skóra tak jest przyzwyczajona do chemizowanych produktów, że ciężko jest jej je odstawić i paniką reaguje na totalnie naturalne. Trzeba wtedy wprowadzać do swojej kosmetyczki naturalne kosmetyki powoli zacząć od kremu, potem oczyszczenia, silne serumy i maseczki stosować dopiero jak cera zaakceptuje naturę.

  • Zdrowa cera

Zdecydowanie tak. Naturalne kosmetyki mogą nie tylko przywrócić Twojej cerze blask i świeżość, ale także zdrowie. Kiedy używasz dobrych preparatów naturalnych takich jak np. serum z bukwicy lekarskiej na codzień jako serum, jest tutaj: https://naturalway.pl/zamow/ekstrakt-z-bukowicy-lekarskiej/ Twoja cera się oczyszcza, a pory odblokowują. Podobnie naturalne ekstrakty roślinne takie jak oczar wirginijski wzmacniają i obkurczają naczynka: https://naturalway.pl/zamow/ekstrakt-z-oczaru-wirginijskiego/

Naturalne glinki mają zdolności wyciągania związków toksycznych i leczenia nawet przewlekłych trądzików, trądzika różowatego, albo regenerację bardzo zniszczonej zaniedbanej cery, tak jak ten zabieg domowy: https://naturalway.pl/product-category/na-zmarszczki/ I najważniejsze kosmetyki naturalne mogą uzdrawiać naszą cerę trwale! a to oznacza, że problem, nie powraca, a cera jest stabilna i zdrowa.

  • Skuteczność działania, uniwersalność i proste formuły

Naturalne substancje roślinne w wysokich stężeniach potrafią wiele, nawet wygładzać zmarszczki, tak jak proteiny jedwabiu: https://naturalway.pl/zamow/serum-proteiny-jedwabiu/, a nawet rozjaśniać przebarwienia jak ekstrakt z hibiskusa:https://naturalway.pl/zamow/ekstrakt-z-hibiskusa/. Jedna roślina zawiera w sobie kilka lub kilkanaście substancji aktywnych, np. hibiskus ma około 8 naturalnych kwasów owocowych, a aloes blisko 160! Uniwersalne jest w nich to, że mają wielowymiarowe działanie np. ekstrakt z hibiskusa działa na przebarwienia, ale też liftinguje,  leczy stany zapalne i poprawia koloryt. Dobrze dobrane 3 proste kosmetyki o prostym składzie bogatym w naturalne ekstrakty, oleje, nawilżający aloes i żel hialuronowy mogą oddziaływać na cerę na wszystkich poziomach: poprawiać ukrwienie, leczyć, odmładzać, nawilżać.

  • Młoda cera

Czy naturalny krem pozwoli nam lepiej i młodziej wyglądać? Z pewnością tak. Ty jesteś częścią natury, zatem Twoja skóra rozpoznaje naturalne substancje łatwiej i szybciej je wchłania. Naturalne związki uwalniają się w skórze dłużej, zatem na działanie trzeba będzie trochę poczekać, ale jeśli już uda nam się doprowadzić skórę znów do jej najlepszej kondycji, jędrności, wygładzić, i uzdrowić jeśli to jest konieczne, to z pewnością ten stan z nami zostanie. Naturalny preparat jest prawdziwą energią dla skóry, którą może się ona żywić, z której może budować swoje siły i kondycję. Jest jak najlepsze pożywienie. Efekt po dobrym, skoncentrowanym, naturalny preparacie jest widoczny już nawet po tygodniu. Sama mam doświadczenia z klientkami 50+, które stosując jedynie naturalny krem nawilżający dzwoniły do mnie z radością po zaledwie tygodniu, mówiąc że widzą ogromną różnicę.

  • Stosując naturalne kremy naprawdę ratujesz środowisko naturalne!

Tak Tak i jeszcze raz tak! Odpowiedni skład kosmetyku ma ogromny wpływ na środowisko naturalne. Np. obecnie na Hawajach chcą zakazać stosowania kremów z filtrem, które w swojej kompozycji zawierają oksybenzon i oktokarboksylan. Kiedy turyści kąpią się w morzu nasmarowani kremami z filtrem, to kremy posiadające te dwa składniki przyczyniają się do bielenia i niszczenia pięknych raf koralowych.

Firmy farmaceutyczne i kosmetyczne koncerny produkujące syntetyczne i chemiczne kosmetyki i farby do włosów to jedne z z największych trucicieli naszej planety, zanieczyszczają przede wszystkim wody gruntowe, produkują odpady, które są toksyczne dla człowieka, zwierząt.

Plastikowe opakowania kosmetyków, których nie można przetworzyć to dramat ziemi….

Dziś w dzień ziemi warto podjąć postanowienie o poprawie własnych standardów pielęgnacji podjąć dobre postanowienie nie tylko dla siebie, ale też dla ziemi. Odrzuć wszystko inne, nie aplikuj na skórę nienaturalnych, „chemizowanych” preparatów, a wtedy będziesz mógł przekonać się czym jest i jak działa naturalna pielęgnacja skóry. Wytrwaj w takim działaniu minimum 6 tygodni. Życzę abyś przeżyła/przeżył miły efekt niedowierzania, satysfakcji ze swojego wyglądu i przypływu pozytywnej energii dzięki odwróceniu zmian skórnych, tylko dzięki naturalnym kosmetykom! A to co robisz w tym czasie dla ziemi jest pozytywym skutkiem ubocznym:)

 

2020-04-22T14:18:58+02:00Autor |KOSMETYKI NATURALNE|

Podziel się z innymi!

Tytuł

Przejdź do góry