Sierpień jest bardzo upalny, a ten weekend zapowiada się jeszcze cieplej!

Jak zregenerować cerę po długim przebywaniu na słońcu? 

Kiedy się opalamy w naszej skórze zachodzą dwa procesy na jej niekorzyść: 

  1. osłabiają się włókna kolagenowe (na co dzień to one utrzymują młodość i jędrność skóry), szybciej obumierają zdrowe komórki, a nowe tworzą się wolniej, dlatego skóra szybciej się starzeje. 
  2. opalenizna jaka powstaje na naszej cerze to wynik obrony naszych komórek przed uszkodzeniem, za ten proces odpowiadają melanocyty, które gromadząc się wokół jądra komórkowego i sprawiają że skóra brązowieje, dzięki temu jest odporniejsza na promieniowanie UV, pomaga jej w tym enzym zwany tyrozyną. 

Rozwiązanie na problem nr 1. 

Aby przeciwdziałać procesowi przedwczesnego starzenia się cery po słońcu uzupełniaj naturalny kolagen w swojej skórze po każdym zejściu ze słońca. Jeśli jest to kolagen wysoko stężony i łatwo wchłaniany w skórę Twoja cera nie odczuje żadnych negatywnych efektów opalania.

Serum kolagen i elastyna od Natural Way jest w 50% procentach stężenia i ma wodną formę, aplikuje się go w aerozolu. Jest tutaj: https://naturalway.pl/zamow/serum-kolagen-i-elastyna/

  • Psikaj nim oczyszczoną cerę wieczorem zanim nałożysz krem. 
  • Przez pierwsze tygodnie po powrocie z urlopu 2 -3 razy w tygodniu używaj kolagenu z elastyną na zaczarowane maseczki i stosuj jako bardzo regenerującą maskę w płachcie. Maseczki są tutaj:

https://naturalway.pl/zamow/maseczki-do-nawilzania-twarzy/

Dzięki niej cera będzie szybciej regenerować się a naskórek odnawiać. Co najważniejsze bez żadnego efektu ubocznego dla Twojej pięknej opalenizny. 

  • ❗️Kiedy masz poparzenia słoneczne, gdziekolwiek na ciele, lub zbyt mocno się opaliłeś/aś, kolagen jest wtedy serum ratunkowym. Stosuj to serum: https://naturalway.pl/zamow/serum-kolagen-i-elastyna/ tak często na podrażnione słońcem miejsce tak często jak tylko możesz. Skóra powinna zregenerować się w ciągu 48 godzin, bo kolagen odbudowuje komórki skóry i bardzo przyspiesza proces gojenia się podrażnionego naskórka. 

Jak nawilżyć cerę po słońcu?

Rozwiązanie na problem nr 2. 

Cera opalona to cera bardzo sucha, nawilżające kremy i mgiełki często pomagają chwilowo, ale już po 2 godzinach od ich nałożenia znów odczuwamy suchość. Po słońcu warto zastosować serum, które nie tylko mocno nawilża, ale także regeneruje warstwę lipidową (odpowiedzialną za utrzymywanie wody w skórze). Potrafi to serum proteiny jedwabiu od Natural way. Jest także w formie płynnej, w 50% bardzo wysokim stężeniu, w areozolu, tutaj: 

https://naturalway.pl/zamow/serum-proteiny-jedwabiu/

Proteiny zawierają m.in dwa bardzo skutecznie nawilżające i odmładzające cerę enzyny: serycynę tzw.jedwabisty klej, który regeneruje warstwę lipidową cery i tyrozynę (pisałam ci o nim wyżej), która dodatkowo chroni skórę przed promieniowaniem UV. 

  • Stosuj jedwab codziennie rano na oczyszczoną cerę jako serum na dzień zanim nałożysz krem. Kolagen o którym pisałem wyżej stosuj jako serum na noc.
  • Dokładaj kilka pompek serum proteiny jedwabiu do zaczarowanych maseczek z kolagenem. Nasącz oboma serum maseczkę i 2 razy w tygodniu stosuj ją przez 20 minut na oczyszczoną cerę. 

Po słońcu warto też zaopatrzyć się w nie tylko  w dobry, ale genialny krem nawilżający. Ten od Natural way: https://naturalway.pl/zamow/krem-gleboko-nawilzajacy-dla-cery-normalnej-suchej-z-widocznymi-oznakami-starzenia-o-zapachu-drzewka-rozanego/ zawiera nie tylko najbardziej nawilżające w kosmetyce składniki naturalne: aloes, mocznik, żel hialuronowy i wodę różaną, ale też odmładzające i napinające cerę naturalne olejki i ekstrakty z opuncji figowej i kadzidłowca. 

Dobrej, zdrowej końcówki wakacji dla was!