Czym charakteryzuje się i jak rozpoznać cerę naczynkową? Zrób szybki test i sprawdź czy masz cerę naczynkową!

Czy mam cerę naczynkową? Sprawdź. 🧡🧡🧡

Wiele kobiet posiadających cerę naczyniową nie wie o tym, że ją ma dopóki nie pojawią się na niej pierwsze pajączki i naczynka. 

Aby chronić, wzmacniać i prawidłowo pielęgnować swoja cerę naczynkową musisz być pewna czy masz cerę z tendencją do naczynek. To oznacza specyficzne cechy, które mogą doprowadzić do widocznych naczynek w przyszłości. 

Poniżej znajdziesz podpowiedzi jak zachowuje się cera naczyniowa lub cera z tendencją do rozszerzania naczynek. Jeśli na 8 z 10 odpowiesz sobie TAK oznacza to, że musisz dbać i pielęgnować swoją cerę w sposób, który będzie chronił Twoje naczynka. 

Szybki test – sprawdź czy masz cerę naczynkową

  1. Jak zachowuje się Twoja cera po umyciu zwykłym mydłem, lub produktem oczyszczającym z użyciem detergentu? 

Cera naczyniowa reaguje pieczeniem, czasem zaczerwienieniem lub nawet podrażnieniem. 

      2.  Jak reaguje Twoja cera na warunki atmosferyczne słońce, wiatr, upał, mróz. 

Cera naczyniowa bardzo łatwo reaguje na pogodę, staje się zaczerwieniona, czasem swędzi i piecze. W początkowym stadium uwrażliwienia naczynek jest tylko zaczerwieniona. Zaczerwienienie utrzymuje się nawet godzinę lub dwie po powrocie do domu ze słońca/mrozu. 

      3.  Jak wygląda Twoja cera po całym dniu przed zrobieniem demakijażu?

Cera naczyniowa po długim dniu jest często zarumieniona, nieprzyjemnie podrażniona, czasem swędzi, piecze, ma nierównomierny kolor. 

     4. Jak zachowuje się Twoja cera po użyciu mleczka do demakijażu? 

Cera naczyniowa często zaraz po demakijażu, który nie jest delikatny, naturalny, lub hypoalergiczny często reaguje pieczeniem, czasem swędzi.

     5. Kiedy oglądasz swoją cerę z bliska w lustrze czy widzisz drobne usieciowienie? 

Cera naczyniowa, nazywana też wrażliwą, jest najczęściej płytko unaczyniona. Często (choć nie zawsze) możesz dostrzegać podskórne usieciowienie naczyń, które nie muszą być wcale popękane. Jest to podobny efekt do pół przezroczystej skóry, przez która prześwituje to co jest pod nią. Osoby z cerą sucha i normalną częściej mają taki rodzaj cery naczyniowej. Z kolei osoby z cerą mieszaną, grubszą rzadko mogą dostrzegać ten objaw. 

    6. Po demakijażu weź swoją cerę w dwa palce i lekko ściśnij jaki jest efekt gdy ją puścisz? 

Osoby z cerą naczynkową łatwo dostrzegą, że jest zaczerwienienie po ściśnięciu skóry wolno znika, np. będzie widoczne jeszcze przez minutę, dwie. Osoby, u których nie ma problemów naczyniowych nie ma zaczerwienienia, a nawet jeśli się pojawi to bardzo szybko znika po wypuszczeniu skóry z palców.

     7. Jak Twoja cera reaguje kiedy jesz gorący posiłek lub ostre danie, lub gdy pijesz gorącą herbatę? 

U osób z cerą naczyniową prawie zawsze pojawia się delikatny rumień. U osób nie posiadających cery z cechami rozszerzających naczynek nie będzie żadnej reakcji na cerze po wypiciu szklanki bardzo gorącej herbaty 

     8. Jak Twoja cera reaguje na stres i pośpiech? 

U osób z cerą naczyniową, kiedy w naszych naczyniach szybciej płynie krew z powodu jakiejś nieprzyjemnej lub stresującej sytuacji, następuje prawie natychmiastowa reakcja cery. Zmienia się koloryt, rumieni się lub zaczerwienia, a w przypadku długotrwałego stresu jest podrażniona, często szczypie i piecze. 

     9. Czy zauważasz na swojej cerze często nierównomierny koloryt? 

U osób z cerą naczynkową koloryt policzków, brody, okolic czoła często w ciągu dnia różni się od pozostałych części twarzy. Często też pojawiają się tzw. “plamy”, czerwone zmiany na szyi i dekolcie. 

     10. Kiedy potrzesz mocniej twarz ręcznikiem przy wycieraniu, jak reaguje Twoja cera? 

Cera naczynkowa natychmiast reaguje zaczerwienieniem, a nawet lekki podrażnieniem, które utrzymuje się przez dłuższa chwilę. Także kiedy wykonujesz masaż swojej cery ona natychmiast reaguje zmianą kolorytu. 

Mam nadzieję, że teraz już wiesz jak rozpoznać cerę naczynkową! To jak jest z Tobą? Czy masz cerę naczynkową? 

Dołącz do grupy 21 dni Challenge do Idealnej Cery

Ten post powstał na Grupę 21 Dni do Idealnej Cery, która teraz przez całą jesień uczy się o naturalnej pielęgnacji cery naczyniowej.

Dołącz do Grupy na FB tutaj.

Kosmetyki Natural Way dla cery naczynkowej

Zapoznaj się z ofertą naturalnych kosmetyków do cery naczyniowej od Natural Way – kosmetyki na naczynka.

Przeczytaj również:

Typy cer – jak rozpoznać swój?

Trądzik hormonalny jak go leczyć naturalnie?