Twoja cera trądzikowa lub z nawracającym trądzikiem zmienia się wraz z wiekiem i potrzebuje zmian w pielęgnacji. Jak po 30 sce pielęgnować cerę trądzikową?

Cera woła często woła jeść i pić, ale nie odczuwasz jej pragnienia i potrzeb tak łatwo jak sygnalizuje ci to ciało. Dlatego zmusza cię do zwrócenia uwagi na jej potrzeby złą kondycją, negatywnym wyglądem, czyli tymi wszystkimi zmianami, których byś nie chciał.

Po 30 roku życia oprócz tylko pielęgnacji antybakteryjnej i przeciwzapalnej oraz nawilżającej potrzebuje także wprowadzenia substancji pomagających utrzymać jej młodość. Często słysząc o odmładzającej mocy naturalnych olejków do twarzy ruszamy w tym kierunku, jednak jeśli chodzi o cerę z trądzikiem wieku dojrzałego lub trądzikiem hormonalnym, na tej drodze obowiązuje zakaz wjazdu:) Zatem ani olejki, ani serum olejowe nie bedą dobrym pomysłem dla codziennej pielęgnacji cery dojrzałej trądzikowej.

Jakie kosmetyki stosować dla cery trądzikowej po 30-stce?

Pyszne menu dla zdrowej cery powinno składać się z:

  • bogatego w substancje odżywcze (antybakteryjne i nawilżające) żelu oczyszczającego i toniku.

Jeśli chodzi o tonik bardzo polecam ci toniki z naturalnymi kwasami (np. z kwasem mlekowym lub migdałowym), one nie tylko potrafią skutecznie utrzymywać zdrowie cery trądzikowej ale też delikatnie napinają i ujędrniają cerę.

  • serum o działającego o działaniu przeciw zapalnym na noc oraz serum odmładzającego na dzień. Serum powinno być nakładane na czystą oczyszczoną cerę przed nałożeniem kremu.

Polecam ci serum tylko i wyłącznie o żelowej lub wodnej konsystencji. Olejowe i emulsyjne serum w połączeniu w Twoim kremem może być  „za dużo” dla Twojej cery i może zaburzać jej równowagę.

Na noc polecam ci bardzo skuteczny ekstrakt z bukwicy lekarskiej, który działa antybakteryjnie i oczyszczająco, ale też dzięki naturalnej wit. C odmładzająco, jest tutaj:

Na dzień wspaniale młodość i jędrność cery będzie utrzymywało serum kolagen i elastyna:

A jeśli twoja cera jest ostatnio bardzo sucha to lepsze na dzień będzie serum proteiny jedwabiu:

 

  • Po 30 stce warto tez stosować dwa kremy. Kremu nawilżający na dzień  i drugi o działaniu antybakteryjnym na noc.

Na noc polecam ci krem antybakteryjny z 10 skutecznymi, roślinnymi składnikami działającym przeciw wypryskom, jest tutaj:

Na dzień lekki krem nawilżający o działaniu odmładzającym pochodzącym z naturalnym ekstraktów (aloes, opuncja figowa, kadzidłowiec) i olejków z ogórecznika i migdałowym, będzie idealny:

 

Co 10 dni powinieneś także pamiętać o złuszczaniu martwego naskórka, czyli o peelingu. W przypadku cery trądzikowej powinien on być jak najbardziej delikatny np. enzymatyczny lub kwasowy, z tym, że latem z kwasowych peeligów raczej rezygnujemy po to aby cera nie reagowała zbyt mocno na słońce. I voilà😊  oto baza potrzebna cerze z problemem trądziku wieku dojrzałego każdego dnia i cale menu.