Kozieradka jest jednym z najstarszych ziół stosowanych w medycynie naturalnej, znanym od conajmniej 5 tyś lat, ale mało osoļ wie, że działa również na zmarszczki. Nazywana jest też bożą trawką, może ze względu na swe prawdziwie boskie właściwości.

Działa leczniczo na układ trawienny, łagodzi objawy wrzodów żołądka, wzdęcia, choroby wątroby; poprawia trawienie i zwalcza pasożyty układu pokarmowego. Obniża także poziom cukru we krwi i poziom cholesterolu, a nawet łagodzi gorączkę.

Zawiera galaktomannan, czyli błonnik rozpuszczalny, który poprawia funkcjonowanie pracy serca i zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału.

Jest tez wspaniałym naturalnym lekarstwem dla kobiet, które wyjątkowo mocno odczuwają napięcie przedmiesiączkowe.

Biorąc powyższe pod uwagę, każdy z nas przynajmniej raz w roku powinien zaaplikować sobie prozdrowotną kuracje z kozieradki. Przepis jak stosować:

Najprostszy sposób: łyżkę sproszkowanej kozieradki i zmielonego siemienia lnianego zalewamy szklanką gorącej wody, czekamy aż wystygnie, pijemy na czczo.

Dla osób z problemami żołądkowymi kleik będzie lepszy. Robimy go tak: łyżkę sproszkowanych nasion kozieradki oraz łyżkę sproszkowanego siemienia lnianego gotujemy około 30 minut na małym ogniu. Dzielimy na porcje i pijemy 3 razy dziennie, najlepiej przed posiłkiem.

Kozieradka potrafi także wiele pomóc naszej cerze i włosom.

Jest bogata w niacynę – witamina B3, dzięki której regeneruje i naprawia uszkodzone komórki skóry, a także stymuluje produkcję nowych. Pomaga w skutecznie pozbyć  się zmarszczek, plam starczych, drobnych linii i bruzd.

Nasiona kozieradki mają także właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, i przeciwzapalne. Dzięki temu nadają się także dla cer tłustych, z problemem trądziku normalnego, różowatego mogą zmniejszyć stan zapalny skóry, rany, egzemy lub oparzenia.

Jak stosować kozieradkę dla cery? Najlepiej jako peeling ze sproszkowanych ziaren.

Ziarna kozieradki mielimy w młynku, lub kupujemy już zmielone (te mielone na świeżo będą miały więcej właściwości) dodajemy kilka kropel naturalnego oleju i masujemy twarz przez kilka minut. Peeling powtarzamy co 10 dni.