Krem pod oko nie każdemu wydaje się konieczny. 

Często słyszę od moich klientek, że kładą pod oko ten sam krem co na twarz i dzięki temu mają mniej kłopotów z nakładaniem, z dwoma różnymi słoiczkami itp. argumentacje. 

 

No co tu odpowiedzieć? Mówię to w co wierzę i co sama na sobie sprawdzam od lat: 

 

  • że warto w krem pod oko zainwestować
  • że ta inwestycja się opłaci
  • że wcale nie musi być drogi 

 

Większość kremów dostosowanych do skóry twarzy niestety nie jest dobra dla skóry pod okiem. 

 

Po pierwsze mogą podrażniać bardzo wrażliwą skórę okolic oka, bo zwłaszcza te naturalne, konserwowane naturą mogą powodować łzawienie. 

Kiedyś zachwycałam się wegańskimi maskarami, ale po użyciu 2 z rzędu niestety musiałam z nich zrezygnować, bo moje oczy reagowały łzawieniem i pieczeniem. To samo może się stać kiedy posmarujemy okolice oka kremem do twarzy…

 

Po drugie pory pod okiem są bardzo małe, dużo mniejsze niż na skórze twarzy i większość substancji, które są w kremie do twarzy skóra po okiem nie da rady wchłonąć.  Nie ma sensu smarować bardzo wrażliwej skóry okolic oka czymś co się w nią po prostu nie wchłonie. 

 

Jaki krem pod oko ci polecam? 

Z dobrej jakości naturalnymi wysoko stężonymi składnikami aktywnymi, takimi które na pewno będą każdego ranka “unosić skórę oka, a każdego wieczora ją regenerować. 

 

Krem pod oko Natural Way z Bio Retinolem ma wszystkie składniki aby oko było piękne, a skóra zadowolona z tego “codziennego spa”.
naturalne olejki takie jak: 

  • olejek sezamowy silnie regenerujący, 
  • olejek z oliwek i masło shea, dla utrzymywania odpowiedniego natłuszczenia, 

Ekstrakty z białych kwiatów 

  • jaśminu arabskiego 
  • kwiatów głogu

Są w nim po to aby rozświetlać kontur oka, zniwelować cienie i dodawać skórze blasku skóry. 

Natralny retinol to wit. A czystego, roślinnego pochodzenia, która poza tym że mocno odmładza i wzmacnia skórę to nie ma tak jak retinol syntetyczny żadnych przeciwwskazań do stosowania. Krem pod oko z retinolem możesz stosować cały rok, także latem. 

 

Ten krem mimo, że jest całkowicie naturalny nigdy nie podrażni Twojego oka, bo ma odpowiedni, bezpieczny dla bardzo wrażliwej skóry oka, delikatny konserwant, A to chyba najważniejsze na początek aby zacząć go stosować.  

 

Mam nadzieję, że przekonałam cię do tego, aby od dziś mieć krem pod oko na swojej półce w łazience?