CZY jest ci niezbędny filtr przez cały rok?

Lokalizacja jest kluczowa, aby odpowiedzieć na to pytanie. Jeśli mieszkasz na tropikalnej wyspie będzie ci potrzebny przez cały rok.

Jeśli mieszkasz w Polsce to od późnej jesieni do wczesnej wiosny delikatny filtr w kremie naturalnym (ma go każdy krem naturalny zawierający naturalne olejki w granicach 6-10) wystarczy.

We wszystkich kremach mojej marki Natural Way masz wspaniale naturalne olejki, które zimą wystarczająco i naturalnie będą cię chroniły. Tutaj:

 

Za to od początku słonecznej wiosny, przez całe lato i słoneczną jesień każdy i każda z nas powinna stosować dodatkowy ochronny filtr UVA I UVB

CO to jest SPF UVA I UVB?

SPF to informacja że krem ma filtr przeciwsloneczny, ale dopiero oznaczenie UVA I UVB mówi ci jaki.

UVA to oznaczenie promieni słonecznych, które są odpowiedzialne za przedwczesne starzenie się skóry i utratę jej jędrności.

UVB to to promieniowanie, które powoduje poparzenia słoneczne, może także zmieniać strukturę komórek i prowadzić do nowotworów skory.

Najlepiej używać kosmetyków, które mają oba filtry UVA I UVB

CZY istnieją naturalne filtry?

Sa dwa rodzaje filtrów fizyczne, które uważane są za naturalne, są one o kremowej konsystencji, zatem w przezroczystych sprayach ich nie znajdziesz.

Drugi rodzaj to filtry chemiczne nie mają z naturą nic wspólnego.

KREM Z FILTREM WEGAŃSKI?

Niestety nie. Jeśli chodzi o filtry przeciwsłoneczne, to są to najbardziej i najcześciej testowane na zwierzętach substancje. To smutna prawda.

DROGIE KREMY Z FILTREM CZY WARTO?

Nie nie warto! Dlatego, że filtry przeciwsłoneczne to substancje , które pozbawiają skuteczności większość substancji aktywnych jakie ten krem zawiera.

KUP DOBRY KREM DO TWARZY I UŻYWAJ GO NA TWARZ JAKO PIERWSZY, a osobno filtr przeciwsłoneczny UVA I UVB najlepiej w sprayu i stosuj go kilka razy dziennie.

NAŁOŻENIE KREMU Z FILTREM RAZ DZIENNIE np. Rano NIE DAJE CI OCHRONY PZREZ CALY DZIEŃ tylko przez pierwsze godziny dnia.

Jeśli codziennie nakładasz krem z filtrem rano i myślisz, że chroni cie przez cały dzień to niestety tak nie jest.

NAKŁADAJĄC NA KREM Z FILTRM PODKŁAD dodatkowo ZMNIEJSZASZ JEGO DZIAŁANIE OCHRONNE.

FILTRY OCHRONNE W KREMACH PRZECIWSTARZENIOWYCH TO TYLKO WABIK MARKETINGOWY, NIC WIECEJ. NIA

Jeśli masz cerę tłustą lub mieszana z tendencją do TRĄDZIKU musisz wybierać beztłuszczowe kosmetyki z filtrami.

Jaki krem z filtrem wybrać?

NIE KREM, krem zachowaj swój, A SAM FLTR najlepiej w mgiełce lub sprayu, bez tłuszczowy, który możesz aplikować na twarz kilka razy dziennie, także na makijaż.

Niestety nie będzie to kosmetyk naturalny, ale gdy masz na swojej twarzy dobry, naturalny krem, to sprawy nie dotyka bezpośrednio twojej skóry, chroni ją krem, a  filtr chroni twarz i takie jest jego zadanie. Nie ma upiększać, ani dawać skórze wartościowych substancji aktywnych.