Twoje codzienne rytuały, wykonywane codziennie, rano i wieczorem, tydzień po tygodniu mogą prowadzić cię do pięknej cery na długie lata. Krok 4 mówi zatem: Jak dbasz tak masz!

Na zdjęciu do tego artykułu pokazuje ci kondycję mojej cery po podjęciu tygodniowego wyzwania z Kroku 3 czyli codzienny 5 minutowy masaż cery, który wykonywałam codziennie przez 10 dni. Tylko po tak krótkim czasie widzę, że moja cera rozświetliła się, poprawiło się jej ukrwienie, jest pełna blasku. Dotykając też twarzy czuję wiekszą jędrność. A to tylko 10 dni! Kiedy zatem latami wykonujesz swoje codzienne rytuały takie jak oczyszczenie, pielęgnacja rano i wieczorem, co tygodniowe maski i robisz to poprawnie, tzn. wszystko co stosujesz jest dobrze dobrane pod potrzeby Twojej cery masz 100% gwarancję na piękną cerę na lata.

Sprawdź ze mną swoje codzienne przyzwyczajenia.

  1. Oczyszczanie

Złota zasada oczyszczania brzmi: myj codziennie rano i wieczorem cerę wodą. To ilu etapowe oczyszczenie stosujesz nie ma aż takiego znaczenia, jak to czy na początkowym jego etapie zmywasz mleczko lub żel obficie wodą. I czy robisz to zarówno wieczorem, jak i rano po przebudzeniu.

Skóra nie będzie poprawnie oczyszczona jeśli nie użyjesz wody. Nawet najlepsze płyny micelarne i toniki nie mają takich właściwości aby ściągnąć z Twojej skory zanieczyszczenia, a płatek kosmetyczny wody nie zastąpi. Jeśli nie używasz wody zamazujesz tylko na cerze codzienne zanieczyszczenia, nie tylko te pochodzące z makijażu, ale także te z powietrza, które osiada na cerze w ciągu dnia. Skóra niedokładnie oczyszczona szybciej się starzeje, a to tylko początek kłopotów. Regularne gromadzenie zanieczyszczeń na skórze sprawia że staje się ona szara, traci blask, a także zaczyna chorować czyli z czasem pojawiają się wypryski i zaskórniki, bo skóra nieprawidłowo oddycha.

Rano, po nocy cera jest często spocona, wydziela się dużo sebum i konieczne jest jej oczyszczenie przed nałożeniem makijażu. Może pomyślisz o jakości wody z kranu, ale pamiętaj o tym, że tonizując twarz zmywasz jej pozostałości, zatem nie ma to aż takiego znaczenia.

I jeszcze tonik, pamiętaj o nim, bo dzięki niemu przywracasz skórze odpowiednie Ph i jest ona gotowa aby przyjąć substancje aktywne z tego co nałożysz na twarz potem.

Stosuj delikatne, najlepiej w 100% naturalne kosmetyki oczyszczające. Na etapie oczyszczenia Twoja skóra może dostać wiele dobrego od kosmetyku jeśli wybierzesz dobrze:)

2. Krem + serum rano i wieczorem

Krem to głównie ochrona dla cery, taki „podstawowy must have”. Jako emulsja nawet najlepszy krem przede wszystkim nawilża i na ograniczoną możliwość przekazywania substancji aktywnych. Dlatego bardzo ci polecam stosowanie aktywnych serum przed nałożeniem kremu, serum takie jak np. kolagen z elastyną podnoszące jędrność cery takie jak tutaj: https://naturalway.pl/zamow/serum-kolagen-i-elastyna/

Lub serum w postaci czystego żelu hialuronowego: https://naturalway.pl/zamow/serum-zel-hialuronowy/

W przypadku tego pierwszego , będzie skutecznie wzmacniało struktury kolagenowe skóry, a w drugim przypadku intensywnie nawilżało, czyli każdego dnia utrzymywało młodość cery.

Jeśli masz cerę suchą, normalna dojrzałą lepiej zainwestować w dwa dobre serum jedno na noc np. kolagen z elastyną,  a drugie na dzień, np. żel hialuronowy, niż w dwa kremy. Swój dzienny krem możesz łatwo zmienić na ten bardziej regenerujący na noc dodając do niego kilka kropli dowolnego olejku np. jojoba lub  makadamia.

Jeśli masz cerę problemową, tłustą np. z pojawiającym się regularnie trądzikiem lub trądzikiem różowatym stosuj aktywne, serum które stosowane codziennie rano i wieczorem pod krem będą po prostu leczyć Twoją cerę. W przypadku cer problemowych, zrezygnuj z ciężkich serum olejowych lub emulsji na rzecz wodnych ekstraktów z roślin leczniczych.

Na problemy cer naczyniowych świetne jest serum z oczarem wirginijskim , także na trądziki różowate: https://naturalway.pl/zamow/ekstrakt-z-oczaru-wirginijskiego/

Na trądzik zwykły istnieje takie cudo jak ekstrakt z bukwicy lekarskiej: https://naturalway.pl/zamow/ekstrakt-z-bukowicy-lekarskiej/

Jeśli masz cerę problemową to o 2 kremach zapomnij szkoda obciążać cerę dodatkowymi emulsjami, jeden, ale dobry taki jak te jest w zupełności wystarczający na dzień i na noc:

https://naturalway.pl/product-category/kremy/

3. Cotygodniowa maska.

Mniej swoją maskę, która co tydzień odżywia, dodaje sił i zdrowia Twojej cerze, a najlepiej dwie jedną do poleżenia w niej w wannie kiedy masz więcej czasu, a drugą ratunkową last minute.

Powtórzę się, ale nie ma w naturze nic bardziej odżywczego, mineralizującego cerę, poprawiającego jędrność i koryt oraz leczniczego za jednym razem nż maska z wysokiej jakości glinki. Jedyny warunek to musi ona być dobrze zrobiona, nasączona aktywnymi serum i zagęszczona łyżeczką kremu. Przepis na takie maski znajdziesz w każdym zestawie do terapii domowych Natural Way: https://naturalway.pl/product-category/terapie-domowe/

Maska last minut, może być naprawdę skuteczna, powinna ujędrnić, nawilżyć i dać Twojej cerze efekt natychmiastowego liftingu w 15 minut. Latami robiłam tzw. zabiegi bankietowe w gabinetach pokazując „czary mary” na  zaczarowanych maseczkach, które teraz już sama możesz stosować we własnym domu są tutaj: https://naturalway.pl/zamow/maseczki-do-nawilzania-twarzy/

To bardzo proste, zaczarowana maseczka jest sucha, a to czym ją nasączysz przekaże potem twojej cerze, bo po nasączeniu robi się z niej płachta. A teraz wyobraź sobie że nawilżasz ją 50% stężonym kolagenem i elastyną podnoszącym jędrność i owal cery oraz 50 % wygładzającym zmarszczki serum z proteiną jedwabiu. Po 15-20 minutach masz Nową Twarz! Taki zestaw znajdziesz tutaj: https://naturalway.pl/zamow/zestaw-nowa-twarz/

4. Ostani ale bardzo ważny punkt. Wybieraj kosmetyki pod bardzo indywidualne potrzeby Twojej cery. Aby tak robić myśl najpierw o sobie! o swojej cerze, jej kondycji dziś, jej specyficznych potrzebach, to jest Twój początek i koniec przy wyborze, nic więcej. My dziewczyny często myślimy od końca, czyli zwabieni reklamą, opinią blogerki najpierw myślimy o kosmetyku…a potem bardzo często przeżywamy rozczarowanie. Kupuj dla siebie, a nie z powodu mody na coś.

Nie napisałam tu o peelingu, a to z pewnością powinien być  punkt  5 czyli rób peeling co 10 dni. To dlatego, że każdy artykuł kiedyś musi się skończyć, a o peelingach jest wiele do napisania i poświecę im wkrótce  cały jeden artykuł, a może nawet kilka:)