KWAS HIALURONOWY jest tuż po kolagenie najważniejszym składnikiem tkanki skóry. Występuję w całym naszym organizmie, jako łańcuch polimerowy polisacharydu, części budulcowe cukru. Jest to substancja naturalna i bezpieczna, o bardzo silnych właściwościach nawilżających.  Jedna cząsteczka jest zdolna związać nawet do 500 cząsteczek wody. Dzięki temu przed długi czas utrzymywać skórę nawilżoną.

Rodzaje kwasu hialuronowego:

  • kwas hialuronowy wysoko cząsteczkowy – tworzy na powierzchni warstwę, która zapobiega uciekaniu wody z wnętrza skóry. Najcześciej wykorzystywany do zabiegów w gabinetach kosmetycznych
  • kwas hialuronowy nisko cząsteczkowy oraz kwas o ultra niskiej wielkości cząsteczek – wnikają do głębszych warstw naskórka, gdzie wiążą wilgoć i pozostają nawet po umyciu skóry. Dodatkowo wykazują działanie przeciwzmarszczkowe, przyjmuje i gromadzi wodę w skórze, wygładza, zwiększa elastyczność, stabilizuje włókna kolagenowe i elastynowe. Możesz go bezpiecznie stosować w domu jako serum.

Nasze wewnętrze badania w gabinetach kosmetycznych wtłaczania kwasu hialuronowego pokazały, że jeden 90-minutowy zabieg skutkuje redukcją zmarszczek nawet o 24%, a po 8 tygodniach do 42%. Podobne efekty można osiągać w domu robiąc zabiegi na maskach włókninowych! Tu masz opis całego zabiegu, oraz dobrej jakości żel hialuronowy, niskocząsteczkowy: