Siemię lniane to niesamowita roślina, którą warto stosować zarówno jako super food, jak i kosmetyk na zmarszczki.

Siemie jest bogate w kwasy omega, zwłaszcza te najcenniejsze omega- 6  i omega-9, zawiera także cynk i witaminę młodości czyli witaminę E.

Jeśli kiedyś jadłeś siemię np. gotowane to wiesz, że wydziela śluz, który znakomicie nadaje się do regeneracji cery. Siemie także warto możesz pić z rana,  w formie eliksiru młodości ochrania narządy wewnętrzne, regeneruje, poprawia trawienie, wzmacnia organizm. I teraz uwaga przepis jaki ci podaję jest neutralny, a to oznacza, że zmieniając jedynie proporcje wody możesz go stosować jako odmładzającą maseczkę na twarz lub jako poranny prozdrowotny eliksir.

2 łyżki siemienia lnianego mielimy w młynku do kawy (możesz też kupić zmielone siemie lniane, ale świeżo zmielone jest zdecydowanie bogatsze w witaminy)

  • w celu zrobienia maseczki zalewasz 2 łyżki siemienia 1/4 szklanki gorącej wody, czekasz 15 minut aż ostygnie, wtedy dodajesz łyżeczkę miodu, maseczka powinna mieć formę gęstej papki, którą nakładamy na twarz na 15 minut, i leżymy aby nie spływała. Maseczka usuwa uczucie napięcia skóry, odżywia, regeneruje, wygładza.
  • w celu zrobienia eliksiru młodości zalewamy te same dwie łyżki siemienia szklanką gorącej wody też czekamy 15 minut, aż ostygnie, wtedy dodajemy łyżeczkę miodu i wypijamy.

Nie ma przeciwskazań aby oba rozwiązania stosować naraz:)