Kiedy przekraczamy wiek 30 lat nasza cera potrzebuje pielęgnacji, która będzie ją utrzymywać w dobrej kondycji, czyli chronić przed przedwczesnym starzeniem się. 

Przed 30 rokiem życia główna zasada utrzymywania młodości cery brzmi “nawilżaj”. 

Po 30 – ce brzmi ta zasada brzmi “nawilżaj + wzmacniaj i utrzymuj młodość” i “sam krem nie wystarczy”. Zbyt mocna pielęgnacja odmładzająca też może być zbyt obciążająca dla skóry, bo może zaburzyć jej naturalne mechanizmy obronne. 

Jak utrzymywać młodość cery?

1. Ujędrnianie.

Kosmetyki do codziennej pielęgnacji powinny zawierać nie tylko składniki nawilżające, ale także wzmacniające jędrność cery. Szukaj kosmetyków z naturalnym kolagenem i elastyną które będą utrzymywać młodość i jędrność cery. Kolagen i elastyna to dwa białka które stanowią około 30% masy naszego ciała. Jego ciągła odnowa gwarantuje młodą i jędrną cerę i ciało. Niestety kiedy starzejemy się,  kolagen nie odnawia się w naszym organizmie w takim tempie jak kiedyś, dlatego warto go uzupełniać od zewnątrz. 

Będąc zaraz po 30 – ce nie stosuj go przez cały rok, wystarczy że zaaplikujesz sobie go dwa razy w roku np. wczesną wiosną i jesienią. Naturalne kosmetyki mają to do siebie, że Twoja cera się od nich nie uzależni, a jednocześnie będą utrzymywać młodość cery.

2. Witaminy. 

Bardzo dobrym pomysłem są naturalne suplementy diety jako uzpełnienie pielęgnacji cery przyjmowane regularnie. 

Do cery polecam ci naturalne serum, odżywiające witaminami np.ekstrakt z hibiskusa jako serum na noc. Będzie dostarczał Twojej cerze dużo witaminy C, jest tutaj: https://naturalway.pl/zamow/ekstrakt-z-hibiskusa/

Szukaj w swoich naturalnych kosmetykach dużej ilości witaminy E (witamina młodości) znajdziesz ją często pod nazwą Tokoferol, oraz witaminy A (szczególnie kiedy masz cerę tłustą i mieszaną)

3. Nawilżaj. 

 Prostymi kosmetykami, ale skutecznymi, jak np. serum żel hialuronowy, jest tutaj: 

https://naturalway.pl/zamow/serum-zel-hialuronowy/

Jest to jeden z najbardziej naturalnych kosmetyków nawilżających i nie znajdziesz nic lepszego! Jako serum działa najmocniej. 

4. Twój krem musi być dobry. 

Polecam ci kremy Ntural Way bo są tak zbudowane aby nawilżać, odmładzać i odżywiać. Posiada witaminy i naturalne olejki i ekstrakty. Jest prawdziwym posiłkiem dla cery. Tu znajdziesz ten odpowiedni dla swojej cery: 

https://naturalway.pl/zamow/krem-gleboko-nawilzajacy-dla-cery-normalnej-suchej-z-widocznymi-oznakami-starzenia-o-zapachu-drzewka-rozanego/