Nie będę ci pisać, że po 40-ce, a cera staje się bardziej wiotka i traci jędrność…bo tak może się dziać, ale wiele też zależy od tego jak pielęgnowałaś swoją cerę wcześniej i jakie masz uwarunkowania genetyczne. W tym artykule postaram się ci wytłumaczyć jak działa i czego po 40-ce potrzebuje Twoja cera? Mając wiedzę co “ucieka” z Twojej cery będziesz umiała wprowadzić skuteczną pielęgnację.

Po 40-ce zmiania się nasze ciało, u kobiet zmniejsza się ilość hormonów progesteronu i estrogenu. Co to oznacza dla cery? Zmniejszenie tego drugiego  hormonu, estrogenu, wpływa bezpośrednio na spadek ilości kolagenu w naszej skórze (o okolo 35%!) a to powoduje wiotkość cery. 

  1. zmniejsza się jędrność cery 

Po 40-ce skórze trudniej utrzymać odpowiednie nawodnienie, może być (choć nie musi:) szara, sucha i ciężko się ją nawilża. Najczęstszą przyczyną jest to, że rozluźnia się warstwa rogowa naskórka, 

  1. woda łatwiej ucieka z naszej cery

Aby tak się nie działo musi mieć kosmetyki nie tylko nawilżające, ale także regenerujące przede wszystkim warstwę lipidową.  

Trzeci czynnik jaki czasem możemy obserwować po 40 jest związany z zaburzeniem produkcji melaniny.

  1. pojawiają się przebarwienia. 

Ten problem zależy od Twoich uwarunkowań genetycznych, tego jak często opalasz się i z jakim filtrem a także od zażywanych leków i zmian hormonalnych. 

ROZWIĄZANIE na problem 1 i 2. 

Trendy w kosmetologii zwracają uwagę na przywracanie i utrzymanie równowagi w skórze na kilku poziomach. Podstawowy poziom (wiek 20-30)  to nawilżanie cery i ochrona przed czynnikami zewnętrznymi, oraz przeciwdziałanie problemom cery takim jak trądzik, cera tłusta, naczynkowa, z rumieniem. 

Drugi poziom zaawansowany  (wiek 40 +)  to zapobieganie procesom starzenia się na poziomie molekularnym, fizjologicznym poprzez aktywne substancje pozyskiwane biotechnologicznie, które oddają naszej skórze to co traci, a dodatkowo mają działanie przeciwrodnikowe, hamują rozkład kolagenu i elastyny w skórze. Największe znaczenie dla Twojej cery ma zatem  „karmienie” jej substancjami o działaniu biologicznym  występującymi w skórze w celu uzupełniania niedoborów oraz stymulowanie naturalnych procesów naprawczych. 

Te substancje to: kolagen i elastyna, żel hialuronowy, naturalne lipidy, substancje bogate w naturalne aminokwasy. 

  • Kolagen i elastyna odpowiada za utrzymanie jędrności cery i uzupełnia ten, który ucieka z naszej skóry. 
  • Żel hialuronowy zatrzymuje uciekającą z naszej cery wodę. 
  • Lipidy uzupełniają tłuszcze i chronią naszą cerę przed utratą wody. 
  • Aminokwasy  są podstawowymi składnikami 100.000 różnych białek w ludzkim organizmie, mają ogromny wpływ na nawilżenie. Dodatkowo działają antyoksydacyjnie, przeciwzapalnie, przyspieszają regenerację, podnoszą odporność skóry  oraz aktywują produkcję kolagenu.  

 

Co ci polecam?

  1. Maseczki w płachcie nasączone kolagenem i elastyną, żelem hialuronowym i proteinami jedwabiu (jedwab zawiera aż 18 różnych aminokwasów i dodatkowo regeneruje warstwę lipidową). Płachta działa w ten sposób, że wprowadza substancje aktywne w głębsze partie skóry, jest niezbędna do procesów naprawczych.

Możesz wszystkie te trzy substancje kupić tutaj: 

https://naturalway.pl/zamow/maseczki-do-nawilzania-twarzy/

https://naturalway.pl/zamow/serum-zel-hialuronowy/

https://naturalway.pl/zamow/serum-kolagen-i-elastyna/

https://naturalway.pl/zamow/serum-proteiny-jedwabiu/

 

Lub w zestawach, które są w cenie -15%: 

https://naturalway.pl/zamow/zestaw-nowa-twarz/

https://naturalway.pl/zamow/zestaw-do-terapii-domowych-na-zmarszczki-i-ujedrnienie/

  1. Regularne peelingi cery (delikatne, domowe) robione co 10 dni, nie częściej. Dzięki temu martwa warstwa rogowa skóry będzie usuwana, a skóra bardziej chłonna aby przyjmować odpowiednią pielęgnację. Jeśli masz cerę wrażliwą naczyniową lub z trądzikiem wieku dojrzałego wybieraj raczej peelingi enzymatyczne, delikatne. Te w ziarnie też powinny być bardzo drobne, aby nie podrażniały. 
  2. Regularny masaż cery naturalnymi olejkami. Kiedyś nagrałam instrukcję jak robić taki masaż znajdziesz ją tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=clu_FBnYoZI&t=179s

Regularny masaż, dobrym naturalnym olejkiem również wzmacnia warstwę lipidową, a przy okazji ujędrnia i oczyszcza cerę, dodaje jej blasku. 

 

ROZWIĄZANIE na problem nr 3. 

Stosuj naturalne preparaty z wit.C, np naturalne serum takie jak to z hibiskusa: 

https://naturalway.pl/zamow/ekstrakt-z-hibiskusa/

Aby nie ryzykować interakcji wit. C ze słońcem powinno to być serum na noc. 

Jeśli na Twojej cerze pojawiły się już przebarwienia polecam ci stosować np. przez 3 miesiące (najlepiej w okresie jesienno-zimowym) ten naturalny zabieg na przebarwienia. Zawiera zarówno maski w płachcie i maski na glince oraz serum z hibiskusa i regenerujące z kolagenu i elastyny, znajdziesz je tutaj:

https://naturalway.pl/product-category/na-przebarwienia/

 

I ostania rzecz, ale chyba najważniejsza po 40-ce dwie złote zasady to: 

Regularność i Systematyczność, a to oznacza maska min 1 raz w tygodniu, masaż 2-3 razy w tygodniu lub codziennie w krótszej wersji.