Przebarwienia, które już od dłuższego czasu są na naszej skórze są trudne do zlikwidowania. Najskuteczniej możemy je usuwać kiedy tylko się na niej pojawią. Najlepiej jest zająć się nimi jak tylko zauważymy je na naszej skórze, bo im „młodsze” przebarwienia, tym łatwiejsze są do usunięcia. Świeżo powstałe przebarwienia cery i ciała są w płytszej warstwie skóry, możemy je wtedy skutecznie rozjaśnić, lub nawet zupełnie zlikwidować.

Większość z nas myśląc o skutecznej terapii na przebarwienia, myśli kwasy chemiczne, które w formie zabiegów są dostępne w gabinetach kosmetycznych i stosowane na szeroką skalę m.in na trądzik i przebarwienia. Mało osób jednak wie, że takie syntetyczne, bardzo wysoko stężone i podrażniają skórę kwasy mają skutki uboczne.

Regularnie stosowane sprawiają, że skóra staje się cieńsza, bardziej wrażliwa i bardziej podatna na fotouczulenie i przebarwienia. Moim zdaniem korzystanie z kwasów chemicznych wiele osób zamyka w “błędnym kole”, kilka tygodniu po zabiegu widać ich efekt, jednak po kolejnej wiośnie i lecie, przebarwień na skórze jest jeszcze więcej…

Dobra wiadomość jest taka, że istnieją naturalne kwasy organiczne, roślinne, które są nie tylko bardzo skuteczne w walce z przebarwieniami, ale także mają tę zaletę, której nie mają chemiczne:

 • pomagają Twojej skórze w budowaniu siły własnej skóry tak by nie była tak podatna na powstawanie przebarwień.  
 • chronią i skutecznie rozjaśniają ciemne miejsca na skórze lub nawet całkowicie likwidują.

Jedną z najbogatszych w naturalne kwasy roślin jest hibiskus, który zawiera aż 8 naturalnych kwasów owocowych m.in.:

 • hibiskusowy,
 • jabłkowy,
 • winowy 
 • cytrynowy,
 • a także witaminę C, wapń, antocyjany, flawonoidy, fitosterol (tłuszcz roślinny), śluz roślinny, pektyny. 

Hibiskus ma wspaniałe działanie rozjaśniające dla cer z przebarwieniami i cer pozbawionych blasku. Działa również wzmacniająco dla cer naczyniowych i przeciwzapalnie dla tłustych i mieszanych. Znajdziesz go tutaj:

 

Jak stosować ekstrakt z hibiskusa?

Jesienią, zimą a także przez całą wiosnę stosuj go jako serum po oczyszczeniu cery, a przed nałożeniem kremu na noc. 

Ekstrakt z hibiskusa dzięki antocyjanom i flawonoidom w nim zawartym ma ciemny kolor i kwasowy zapach, ale dzięki temu oprócz przebarwień silnie odmładza, ujędrnia cerę i poprawia jej koloryt.

Jeśli twoje przebarwienia są już na Twojej cerze od pewnego czasu, aby uzyskać wyższa skuteczność działania ekstraktu z hibiskusa warto go stosować w formie maski w płachcie  2x w tygodniu. Wystarczy, że zakupisz zaczarowane maseczki, które są tutaj:

Maseczki są bardzo proste do użycia:

 • Wyciągasz maseczkę z foliowego opakowania i władasz do małej miseczki
 • Potem spryskaj  maseczkę porządnie ekstraktem z hibiskusa aż urośnie wtedy łatwo rozłożysz ją i powstanie z niej płachta
 • Rozłóż maskę na twarzy i pozostaw na 15 – 20 min
 • Po jej ściągnięciu nie zmywaj cery
 • Na koniec nałóż odpowiedni dla twojej cery krem Natural Way, ja dla cery z przebarwieniami polecam ci ten, bo znakomicie rozjaśnia i rozświetla cerę:

 

Istnieją też naturalne zabiegi w domu oparte na kwasach owocowych i glinkach mogą być równie skuteczne jak te na kwasach syntetycznych w gabinetach kosmetycznych. Równie dobrze złuszczają i rozjaśniają  cerę i przebarwienia, lecz nie mają tylu skutków ubocznych jak kwasy syntetyczne.

Dodatkowo wzmacniają cerę i przeciwdziałają powstawaniu nowych przebarwień stosując je przez dłuższy czas nie musisz stosować żadnych peelingów, gdyż cera naturalnie dzień po dniu jest delikatnie złuszczona.

Zabiegi domowe na przebarwienia wykorzystujące naturalne roślinne kwasy owocowe działają wolniej. Pierwsze efekty już zauważysz po 2 tygodniach, ale na trwałe widoczne zmiany trzeba się poczekać około 6 tygodni. Nie stosujemy zabiegów na przebarwienia z roślinnymi kwasami późną wiosną, w lecie, kiedy jest duże nasłonecznienie. 

Zabiegi na przebarwienia powinieneś stosować 2-3 razy w tygodniu. Np. 2 razy w tygodniu zaczarowane maseczki nawilżone ekstraktem z hibiskusa i 1 raz w tygodniu maseczkę z glinki. Tu masz pełny przepis na zabieg domowy na przebarwienia: 

 

Dużym plusem pielęgnacji naturalnej na przebarwienia jest to, że nie tylko może pomóc ci z istniejącymi już przebarwianiami, ale ekstrakty roślinne takiej jak hibiskus i zabiegi na bazie glinek wzmacniają cerę i dodatkowo chronią ją przed powstaniem nowych przebarwień.