Opis

Olej lekki, stabilizujący Konopie & Ogórecznik  

Face & Hair

Zimnotłoczony, nierafinowany 100% naturalny

Zastosowanie i działanie: Połączenie oleju konopnego i oleju z ogórecznika jest idealne dla cer mieszanych, tłustych, a także problemowych. Odżywia, nawilża i regeneruje skórę. Na włosy działa przeciwłupieżowo, odbudowuje suche i zniszczone końcówki. 

Olej konopny zawiera do 80% niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT), będących podstawowym budulcem błon komórkowych.Stosunek omega-6 do omega-3 wynosi 3 do 1 (wpływa to na właściwości odbudowy bariery lipidowej skóry). Dzięki wysokiej zawartości chlorofilu  ma silne właściwości antyoksydacyjne, regenerujące, antybakteryjne, przeciwzapalne i łagodzące. 

Olej z ogórecznika lekarskiego jest najbogatszym znanym źródłem (24%) niezbędnego kwasu tłuszczowego – gamma-linolenowego (GLA). Pod względem aktywności biologicznej pomaga skórze zatrzymać wodę, przez co sprawia, że ​​jest miękka i nawilżona i poprawia się jej funkcjonowanie. Silnie nawilża skórę, pomaga też skórze ze zmianami  takimi jak trądzik, egzema, czy łuszczyca.

Sposób użycia: Stosuj jako serum na twarz. Dodaj kilka kropli do swojego kremu lub domowej maseczki aby wzmocnić ich działanie. Zastosuj do zabiegów na skórę głowy z problemem łupieżu i jako odżywkę na włosy przetłuszczające się. 

Składniki/ ingredients: 50% Cannabis Sativa Oil / 50% Borago Officinalis Oil