Trądzik różowaty to nie to samo co tradycyjny trądzik z pojawiającymi się krostkami, zaskornikami i stanami zapalnymi.

Krostki jakie się pojawiają nie są ropne, a choroba ta ma takie objawy jak: zaczerwienienie tzw. plackowatość, rumień, rozszerzone naczynia. Te wszystkie objawy zaliczane są do nerwic skóry i objawiają się wzmożoną aktywnością naczyń krwionośnych, bez trwałych zmian skórnych. Głównym objawem na początku choroby jest napadowe czerwienienie się skóry twarzy.

Na trądzik różowaty są szczególnie narażone osoby z płytko unaczynowioną cerą i cerą bardzo wrażliwą.

Trądzik różowaty może objawiać się w różnym wieku, a jego początek wcale nie musi być związany ze zmianami hormonalnymi lub nieprawidłową pielęgnacją, ale często ma związek ze zmianami w życiu, które przyprawiają nas o stres. Wiele wskazuje na to, że trądzik to jedna ze współczesnych chorób psychosomatycznych, czyli bardzo silnie powiązanych z naszym stanem emocjonalnym i stylem życia.

Naturalna terapia od Natural Way, skutecznie pomaga także także na objawy trądziku różowatego. W skład terapii wchodzą ekstrakty z roślin np. oczaru wirginijskiego, serumy i maseczki z glinki.

Efekty jakich możesz się spodziewać to wyraźne wzmocnienie naczyń krwionośnych w przypadku rozszerzonych naczynek/trądziku różowatego już po 6-8 tygodniach; podrażnienia skórne są łagodzone, skóra odzyskuje swoją gładkość. Koloryt skóry rozjaśnia się nieco i wygląda zdrowiej.

Znajdziesz ją tutaj: