Mało kto zdaje sobie sprawę, że jedną z najbardziej działających na zmarszczki substancji jest tlenek glinu czyli ekologiczna glinka.

Zielona glinka działa odmładzająco i regenerująco, już po 20 minutach aplikacji maseczki z zieloną glinką następuje wzrost elastyczności cery o 14%, a po 48 godzinach od aplikacji regeneracja komórek wzrasta o ponad 40% a zmarszczki się wygadzają. Maseczka z glinką dodatkowo działa oczyszczająco, regenerująco i leczniczo na cerę – przyspiesza gojenie się ran, matuje, łagodzi podrażnienia i zmiany skórne oraz zapobiega powstawaniu nowych.

Jak to możliwe?

Glinka już w starożytności była doceniana jako wartościowy środek leczniczy.

Powstaje w naturalnym procesie wietrzenia skał. Jest wydobywana z ekologicznie czystych terenów, dlatego jest nieskażona zanieczyszczeniami środowiska. Zawiera niemal 20 wartościowych naturalnych minerałów jak wapń, magnez, selen, żelazo, potas, cynk czy krzem. Minerały te działają przeciwzapalnie, antybakteryjnie, regenerują i pielęgnują cerę.

Zastosowanie glinek do domowych zabiegów skutecznie pielęgnuje, a dodatkowo umożliwia także usunięcie toksyn i zanieczyszczeń ze skóry. W ten sposób skóra regeneruje się i ponownie lśni pełnym blaskiem.

Aby glinka działała na zmarszczki szybko i skutecznie musisz łączyć ją z aktywnymi odmładzającymi serum, które będą wzmacniać jej działanie.  Połączenie minerałów i mikroelementów tlenku glinu oraz ekstraktów roślinnych to podstawa argilloterapii, bardzo skutecznej metody zabiegowej, która przywraca skórze równowagę.

Tu jest opis całego zabiegu domowego na zmarszczki z glinką w roli głównej: