Trądzik młodzieńczy to problem około 80% nastolatków. Bardzo często towarzyszy mu stres i obniżona samoocena. Szukając rozwiązań aby jak najszybciej pozbyć się trądziku często popełniamy błędy, które tylko potęgują problem:

  • Błąd nr 1 nie przywiązywanie wagi do oczyszczania skóry. Tymczasem porządny żel antybakteryjny, mycie twarzy wodą dokładnie dwa razy dziennie, a potem tonizacja dobrym tonikiem, najlepiej naturalnym z przeciwzapalnymi ekstraktami, to najlepsza inwestycja w zdrową skórę.
  • Błąd nr 2 brak osobnego ręcznika do twarzy lub zbyt mocne tarcie twarzy ręcznikiem. Ręcznik tylko do wycierania twarzy zapobiega przenoszeniu nowych bakterii, delikatne osuszanie nie podrażnia cery i nie „roznosi” trądziku na inne partie skóry.
  • Błąd nr 3 trądzik młodzieńczy to choroba psychosomatyczna, dlatego stres oraz nerwowe działania takie jak „wyciskanie” dodatkowo tylko pogłębią problem.
  • Błąd nr 4 zbytnie przesuszanie cery maseczkami lub innymi preparatami. Takie działanie po pewnym czasie potęguje tylko problem trądziku, bo skóra przesuszona, to skóra o zaburzonej równowadze, która będzie się bronić…nowymi wypryskami. Czym nawilżać? najprostszymi substancjami takimi jak żel hialuronowy, znajdziesz go tutaj:
  • Błąd nr 5 Chcąc jak najszybciej pomóc swojej cerze, zbyt szybko decydujemy się na terapię antybiotykami, lub po kilku nieudanych próbach takiego leczenia na bardzo silny, toksyczny lek tzw. izotek.  Są to leki o wielu skutkach ubocznych, które mogą być odczuwalne przez długi czas dla całego organizmu.
  • Błąd nr 6 Traktowanie naturalnych terapii, a zwłaszcza leczniczych glinek jako zabiegów o malej skuteczności. Tymczasem argiloterapia, czyli połączenie naturalnych tlenów glinu z roślinnymi ekstraktami przeciwzapalnymi to jedna z najskuteczniejszych terapii na trądzik.  Już po czterech tygodniach regularnego stosowania, trądzikowe wykwity skórne są redukowane, podrażnienia są łagodzone, skóra jest dogłębnie oczyszczona i zregenerowana. Pełny zestaw do naturalnych metod opartych na argiloterapii znajdziesz tutaj:
  • https://naturalway.pl/zamow/zestaw-do-terapii-domowych-na-tradzik/