Zanim zaczniesz czytać ten artykuł, na wstępie powiem ci, że jeśli masz problemy z cerą trądzikową proponuję ci domowe sposoby na trądzik, które jako terapia pomogły wielu osobom raz na zawsze pozbyć się powracającego trądziku.

Jest to terapia, która działa, ale trzeba spełnić dwa warunki, aby zobaczyć jej efekty:

  • regularne stosowanie
  • trochę cierpliwości

Terapia naturalna często trwa dłużej (choć pierwsze efekty zobaczysz już po pierwszym tygodniu). Wymaga od ciebie trochę zaangażowania, np. robienia świeżej maseczki, ale za to naprawdę pomaga, i to pomaga trwale, tzn. że trądzik nie powraca. I dzięki niej Twoja skóra odzyska zdrowy wygląd i koloryt.

Terapia na trądzik. Krok 3

Polega na stosowaniu codziennie naturalnych ekstraktów z roślin o działaniu antybakteryjnym i przeciwzapalnym jako serum. Raz max 2 razy w tygodniu maski na włókninie nasączonej ekstraktami. Pisałam o tym, już w krokach nr 1 i 2 domowych sposobów na trądzik.

W kroku 3 uzupełniająco, raz w tygodniu – terapię mocno regenerującą, argiloterapię, czyli robienie świeżych masek na glinkach.

Glinka  (w przypadku cery z trądzikiem najlepsza jest czarna lub zielona) charakteryzuje się dużą czystością i jest bogata w minerały i mikroelementy. Zawiera m. in.: żelazo, wapń, magnez oraz potas. Stosowanie świeżych masek z glinką  umożliwia związanie substancji trujących, a następnie ich usunięcie. W ten sposób skóra regeneruje się i ponownie lśni pełnym blaskiem.

Maska z glinki na trądzik przepis.

  • do miseczki wsyp jedną czubatą łyżeczkę od herbaty czarnej glinki, następnie nasącz glinkę ekstraktem z bukwicy lekarskiej i kilkoma kroplami żelu hialuronowego.
  • możesz też dodać pół łyżeczki kremu antybakteryjnego w celu uzyskania kremowej konsystencji maski.
  • maseczkę stosuj 1-2 x w tygodniu przez 20 minut. Pamiętaj! Glinka na twojej twarzy nie może wyschnąć zatem nawilżaj ją cały czas bukwicą lekarską lub swoim tonikiem.

Cały pełny zestaw do terapii domowych znajdziesz poniżej. Sugeruję zacząć na początku od glinki czarnej, a potem spróbować zielonej.

Do swojej maseczki z glinki możesz dodawać także ekstrakt z oczaru wirginijskiego (działa łagodząco), ekstrakt z hibiskusa (działa detoksykująco) oraz serum kolagen i elastyna w celu regeneracji komórek i odnowy. Możesz mieszać z glinką dwa, trzy, a nawet cztery serum lub ekstrakty. Wszystkie zestawy i kosmetyki do terapii domowych znajdziesz na stronie www.naturalway.pl