Mówi się, że zmarszczki na dekolcie i szyi pokazują nasz wiek. Moim zdaniem bardziej pokazują to, czy o szyi i dekolcie myślisz tak samo i je podobnie pielęgnujesz jak twarz, czy zapomniałaś na kilka lat o tym szyja i dekolt też wymaga codziennej pielęgnacji.

Nawet jeśli tak się stało, to zawsze możesz jeszcze „cofnąć czas” na swojej szyi i dekolcie.

Jak? Najprostszą metodą jest codzienny masaż szyi i dekoltu naturalnymi olejkami.

Rano możesz ten sam masaż wykonywać nakładając swój krem i serum na dzień. Wieczorem wykonuj masaż przez 2-3 minuty swoim kremem do twarzy z kroplą olejku np. z pachnotki, arganowym, awokado. Jeśli masz czas na dłuższy masaż wykonuj go samym olejem, tuż przez pójściem spać przez minimum 5 minut. Możesz wtedy włączyć do masażu także twarz.

Jak należy masować?

Zawsze w kierunku przeciwnym do grawitacji czyli od dołu do góry. Masujemy całymi dłońmi zaczynając od dekoltu idąc w gorę do szyi. Wykonujemy pełne, głębokie ruchy, a na szyi szybsze. Praktycznie ten rodzaj masażu wygląda tak, że jedna pełna dłoń „goni drugą” od dołu do góry. Kiedy masz więcej czasu możesz ten rodzaj masażu przenieść na policzki. Wykończyć masaż oklepując okolice oka opuszkami palców, a czoło masujemy kostkami piąstek od wewnątrz do zewnątrz.

Szyję i dekolt pielęgnujemy na codzień tak samo jak twarz, wklepując rano i wieczorem krem, ruchami jak masaż, od dołu do góry. Dodatkowo wykonujemy domowe zabiegi, ten zestaw tutaj możesz tak samo stosować na twarz, jak i na szyję i dekolt: